Op de speelplek aan de Koningsmantel kwam de gemeenteraad een kijkje nemen. In het plan Diepstroeten is een fijne plek gecreëerd om met elkaar te sporten en bewegen. Het is een mooi stukje natuur waar jong en oud lekker kunnen vertoeven. Gert Siepel en Harm Homan hebben verteld over de ideeën voor deze plek.
Van bosje en vijver naar mooie toestellen. Een beetje trimmen aan de buitenkant en een beetje krachttraining aan de binnenkant. Geen sportschool meer nodig. Mooi verhaal heren, maar we moeten het nog wel even bekijken.
Gewapend met paraplu en dikke schoenen gingen we de bosjes in. Het weer liet het een beetje afweten en de grond was wat drassig, maar dat hield ons niet tegen. Geen woord te veel gezegd: dit ziet er uitnodigend uit. Kinderen kunnen ook nog glijden of spelen met een watertoestel. Vandaag kwam het water van boven en niet uit de grond. We hadden genoeg gezien, op de trappers naar het tweede adres.
In De Vermeer stond alles klaar wat je maar kon wensen. Netwerken is het goede woord. Aan een naamplaatje herkenbaar, vond je tussen alle mensen de juiste sparringspartner. De toespraak was heel uitgebreid over de activiteiten van De Vermeer. Op de dagbesteding kun je kiezen uit vijf verschillende ateliers, van houtbewerken tot digitale werkplek. De verschillende groepen hebben hier een plek gekregen, zoals Kleurig Oost, Kunstig Oost en Natuurlijk Assen voor de groene initiatieven. De mogelijkheden met deze plek en bestuurders zijn eindeloos: van rustpunt tot PostNL-punt, van herstelplek tot troostplek.
De volgende spreker was Albert den Hollander, buurtverbinder van de Speenkruidstraat. Albert vertelde de Raad over de activiteiten bij de rode, gele en blauwe flat. Er wordt veel gedaan voor de bewoners, met hulp van Mijn Buurt Assen. De flatbewoners leren elkaar beter kennen door koffiemomenten en spreken hun wensen uit.
Daarna vroeg een volgende spreker aandacht voor het Landgoed Valkensteijn. Het landgoed zou beschermd moeten worden en natuurwaarde moeten krijgen. Daar moet de Raad zich over buigen. Het is een prachtig gebied.
Nu kwam het happen aan bod. De kok stond te wachten met een stamppotbuffet. Iedereen kon wat kiezen en even stoom afblazen.
Geschreven door Christine Eggens