• Nieuws
  • Nieuw hek voor De Pittelstee, maar eerst...slopen!

Nieuw hek voor De Pittelstee, maar eerst...slopen!

Op een koude zaterdagochtend werken zes vrijwilligers van kinderboerderij De Pittelstee in Pittelo zich in het zweet. Het 200 meter lange hekwerk rondom de grote weide van de schapen en de geiten wordt gesloopt. Het is oud en verrot. Bij de ontmanteling breken sommige palen als lucifersstokjes af. Het is tijd voor een nieuw hekwerk.

 

Ontspanning

De schapen en geiten hebben zo lang een noodverblijf. “De geiten en schapen zijn een enorme trekpleister voor de kinderen in de buurt”, vertelt Henk van der Haar, voorzitter en beheerder van de kinderboerderij. “Vooral als er jonge geitjes zijn. Dan komen ze knuffelen met de kleintjes.” De kinderboerderij speelt een belangrijke rol in de omgeving. Op mooie dagen is het een echte ontspanningsplek voor jong en oud.

 

Ouderdomsverschijnselen

Een nieuw hekwerk rondom de schapenweide was hard nodig. Het oude was ruim 20 jaar oud en vertoonde de nodige ouderdomsverschijnselen. Om het nieuwe hek te bekostigen, zamelde de kinderboerderij op allerlei manieren geld in. “We hebben een aantal doneeracties via Facebook gehouden en we verkochten reclameborden voor op de boerderij. Ook doneerden sommige leden wat extra. Daarnaast ontvingen we een bijdrage van Mijn Buurt Assen.” Over een week wordt het nieuwe hek geplaatst door Van Aken Hekwerk uit Smilde.

 

Tekst door Ageda Venema

Foto's

Ineke Heijting
Deel dit op je eigen sociale media

Ander nieuws

Tegelruilactie bij Terra VO Assen

Tegelruilactie bij Terra VO Assen

Wip jij ook een tegel uit je tuin? Het Duurzaamheidscentrum Assen organiseert samen met Terra VO Assen ee...
Lees verder
Wat vind jij van Mijn Buurt Assen?

Wat vind jij van Mijn Buurt Assen?

We willen jullie nog beter op de hoogte houden van de activiteiten en nieuwtjes van Mijn Buurt Assen. Daa...
Lees verder
Samen maakten we Loon extra schoon!

Samen maakten we Loon extra schoon!

Gisterenavond 11 mei werden de mouwen opgestroopt in Loon: een flinke groep vrijwilligers hielp het mooie...
Lees verder